سرمایه_گذاری هوشمندانه

شکستن مرزهای درآمدی با سرمایه‌گذاری هوشمندانه


1400/6/28 17:50:02


انسان همواره به دنبال کسب منابع بیشتر بوده است. از دوره‌ی تشکیل اولین اجتماعات بشری، دارایی هر فرد با مرتبه اجتماعی او رابطه معناداری داشته است. مفهوم و ارزش دارایی و نحوه اخذ این دارایی‌ها در طول زمان، تغییر کرده اما این ‌موضوع که دارایی و درآمد در زندگی هر فرد نقش مهمی ایفا می‌کند، همواره درست بوده و خواهد بود. خوشبختانه امروزه برعکس گذشته‌ها، جهت افزایش سرمایه و دارایی و کسب درآمد فراتر از حقوق ماهانه‌تان، نیاز به دریانوردی و تجارت با سرزمین‌های ناشناخته ندارید بلکه با انتخاب‌های صحیح می‌توانید از درون منزل و با کمترین دردسر، به این مهم دست پیدا کنید. با ما همراه باشید تا توضیح دهیم چگونه در قرن 21، شکستن مرزهای درآمدی با سرمایه‌گذاری هوشمندانه، ساده‌تر از هر زمان دیگری شده است.

 

سرمایه‌گذاری هوشمندانه، کلید افزایش دارایی

تعریف سرمایه‌گذاری هوشمندانه برای هر فرد متفاوت است. با توجه به منابع در دسترس از نظر وقت، دارایی مالی، درآمد و حتی موارد روانشناختی مانند ریسک‌گریزی و ریسک‌پذیری، هر فرد باید به نوعی تصمیمات سرمایه‌گذاری خود را بگیرد که سود خود را به حداکثر برساند و از ریسک‌های ناخواسته دوری کند. به عنوان مثال یک سرمایه‌گذار با دارایی بسیار زیاد و درآمد مناسب، شاید تصمیم به سرمایه‌گذاری پرریسک با بخشی از دارایی خود و سرمایه‌گذاری کم ریسک با بخش دیگری از دارایی‌اش بگیرد. همچنین ممکن است فردی با دارایی نسبتاً کم تصمیم بگیرد که کل دارایی و وقتش را صرف سرمایه‌گذاری‌های پرریسک کند و در صورت همراهی شانس، سواد مالی، تصمیمات عقلانی و سرمایه‌گذاری هوشمندانه به ثروتش افزوده شود. متاسفانه مشغله‌های زندگی امروز فرصت مطالعه و صرف وقت مناسب بر روی فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و خصوصاً تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری هوشمندانه را به هر فرد نمی‌دهد. با این حال روش‌های غیرمستقیمی برای سرمایه‌گذاری هست که می‌تواند شما را به آنچه که می‌خواهید، برساند.

 

صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سریع و بدون دردسر

همان‌طور که در نوشتارهای قبلی به آن اشاره شد در قرن 19 و 20، سرمایه‌گذاری کاری پردردسر بود که نیاز به صرف وقت زیاد داشت چرا که فرصت‌های سرمایه‌گذاری کمتر از امروز و با ریسک بالاتری بودند. بسیاری از این گزینه‌های سرمایه‌گذاری، فاقد نظارت خارجی و مقررات خاص بودند، همچنین برای ورود به این بازارها نیاز به روابط زیاد با افراد قدرتمند می‌بود. البته که امروزه دیگر چنین مشکلاتی را در بازار سرمایه شاهد نیستیم، با این وجود در سال‌های اخیر به دلیل وجود انتخاب‌های زیاد و متنوع، سرمایه‌گذاری در این بازار برای افراد غیرحرفه‌ای، گنگ و دشوار شده است. متصدیان بازارهای مالی برای رفع این مشکل نیز در طول زمان، راه‌حل مناسبی پیدا کردند. روش‌های غیر مستقیم سرمایه‌گذاری مثل ورود به صندوق‌های سرمایه‌گذاری از این دسته راه‌حل‌ها است. پیش‌تر در مطلب صندوق‌های سرمایه‌گذاری، فرصتی قابل ‌اتکا برای سرمایه گذاران، به معرفی صندوق‌ها پرداخته‌ایم. اما به طور خلاصه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، نهادهای مالی هستند که با تکیه بر دانش متخصصان شاغل در آن‌ها و با جمع‌آوری سرمایه اشخاص، به جای شما سرمایه‌گذاری کرده و بدین ترتیب در سود و زیان صندوق شریک خواهید شد. این صندوق‌ها زیر نظر سازمان بورس فعالیت می‌کنند و دارای تاییدیه سازمان‌های مربوطه هستند. صندوق‌ها، سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای هستند که می‌توانند درآمدی بسیار مناسب، ساده و بدون دردسر برای شما ایجاد کنند. همچنین گزینه‌های متنوع موجود در صندوق‌های سرمایه‌گذاری باعث می‌شود هر فرد با هر میزان ریسک‌پذیری و هر هدفی بتواند از سود این صندوق‌ها بهره ببرد. برای بررسی انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری و پیدا کردن مورد مناسب خود به صفحه صندوق‌های سرمایه‌گذای لوتوس پارسیان مراجعه کنید.

 

شفافیت اهداف و کمک به تصمیم‌گیری هوشمندانه

وقتی به‌طور فردی وارد دنیای سرمایه‌گذاری می‌شوید، راه‌های متنوع و زیادی پیش‌رویتان وجود دارد که هیچکدام شفاف نیست. هرکدام از مسیرهای سرمایه‌گذاری به نحوی گول‌زننده هستند و پس از ورود به آن، متوجه می‌شوید که واقعیت با تصوراتتان تفاوت داشته است. ویژگی مثبت صندوق‌های سرمایه‌گذاری شفافیت بسیار بالا است. نحوه و دوره پرداخت سود، بازه سوددهی، منابعی که دارایی‌های صندوق در آن سرمایه‌گذاری می‌شود و سایر موارد این چنینی در صندوق‌ها‌ی سرمایه‌گذاری مشخص و شفاف است. همچنین بسیاری از این جزئیات در سندِ امیدنامه به صورت مکتوب، موجود و در سایت صندوق قابل دسترسی است. بر این اساس، دیگر برای سرمایه‌گذاری هوشمندانه و تخصیص بهینه سرمایه، نیازی به بررسی تمام راه‌های ممکن نیست. صندوق‌های سرمایه‌گذاری با معرفی کامل اهداف و نحوه سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری هوشمندانه را برای افراد ساده می‌کنند.

البته در نظر داشته باشید، اگر علم و وقت کافی برای تحلیل بازار و تحلیل گزینه‌های مختلف را دارید، سرمایه‌گذاری فردی نیز روشی بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری هوشمندانه و افزایش درآمد است اما اگر زمان یا علم کافی را ندارید، صندوق‌های سرمایه‌گذاری گزینه‌ مناسبی برای شروع هستند. نکته مهم در شروع سرمایه‌گذاری، تلف نکردن وقت و انتخاب‌های آگاهانه است تا بتوانید از مزایای درآمدی سرمایه‌گذاری هوشمندانه بهره‌مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید به بخش خدمات مدیریت دارایی مراجعه کنید.

با صندوق‌های سرمایه‌گذاری لوتوس بیشتر آشنا شوید.


اشتراک با دوستان

اگر پرسشی دارید، تردید نکنید

با ما در ارتباط باشید

  • تلفن 8656 021
  • پست الکترونیک info@lotusib.ir