برگزاری اولین مجمع سالیانه پس از عرضه عمومی سهام؛ تامین سرمایه لوتوس سهمی 420 ریال سود تقسیم کرد


1397/12/22 14:07:42


مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان امروز مورخ 22 اسفند 1397 با حضور 90.12 درصد سهامداران در محل سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا برگزار شد و با تقسیم سهمی 420 ریال سود نقدی به ازای هر سهم کام سهامداران خود را شیرین کرد.

به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه لوتوس پارسیان، ریاست این جلسه بر عهده دکتر علی روحی-نماینده محترم گروه مالی پارسیان- بود. همچنین آقای دکتر رمضانی به نمایندگی از شرکت مشاور خرد پیروز به عنوان ناظر اول و آقای کریمی به نمایندگی از شرکت سرمایه‌گذاری سایپا به عنوان ناظر دوم جلسه انتخاب شدند. دبیری جلسه نیز بر عهده آقای علی تیموری شندی-مدیرعامل و عضو هیئت مدیره تامین سرمایه لوتوس پارسیان- بود.

در این جلسه ابتدا گزارش هیئت مدیره به مجمع توسط علی تیموری شندی-مدیرعامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان- قرائت شد. و پس از آن مجمع به استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی پرداخت و در پایان مصوبات مجمع انجام شد و به سؤال‌های حضار پاسخ داده شد.

از جمله اهم نکات اشاره شده در گزارش هیئت مدیره به مجمع عمومی سالیانه می‌توان به عملکرد مالی شرکت اشاره کرد که حکایت از افزایش درآمد و سودآوری در سال مالی منتهی به 1397/10/30 دارد.

علی تیموری در پایان ارائه گزارش هیئت‌مدیره به مجمع، برنامه‌های آتی تامین سرمایه لوتوس پارسیان را به این شرح توضیح داد: توسعه تکنولوژی‌های سازمانی و تبدیل شدن به تامین سرمایه هوشمند از جمله برنامه‌هایی است که در تامین سرمایه لوتوس به جد پیگیری می‌شود. همچنین ایجاد تنوع درآمدی با توسعه متوازن خطوط کسب و کار و توازن در توسعه ابزارهای سرمایه‌گذاری و تامین مالی از جمله مواردی است که برای آن برنامه‌ریزی شده و در حال پیگیری برای اجراست.

در ادامه، ‌مدیرعامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان در پاسخ به سؤالی مبنی بر احتمال افزایش سرمایه شرکت گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت تا 600 میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد که انشاءالله پس از تصویب مجمع، برای انجام آن اقدام خواهد شد.

مصوبات مجمع

تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 1397/10/30 ، انتخاب مؤسسه حسابرسی تدوین و همکاران به عنوان حسابرس و بازرس قانونی سال مالی منتهی به 1398/10/30 و انتخاب روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار از جمله مصوبات این مجمع بود. همچنین، تقسیم رقم 420 ریال سود نقدی به ازای هر سهم به تصویب مجمع رسید.

از دیگر موارد موجود در دستور جلسه این مجمع انتخاب اعضای هیئت‌مدیره شرکت بود که بنا به درصد سهامداری انتخاب شدند و بر این اساس،‌ شرکت‌های گروه مالی پارسیان، گروه سرمایه‌گذاری تدبیر، مخابرات ایران، گروه سرمایه‌گذاری سایپا و خدمات مشاور خرد پیروز به عنوان اعضای اصلی و بانک پارسیان و شرکت سرمایه‌گذاری پردیس به عنوان اعضای علی‌البدل هیئت مدیره تامین سرمایه لوتوس پارسیان انتخاب شدند.

تحلیل سهامدار عمده از آینده لوتوس

در پایان این جلسه، دکتر علی روحی- نماینده گروه مالی پارسیان- ضمن تشکر از همه سهامداران، گفت: شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان ویژگی‌هایی دارد که منجر به این می‌شود نگاه ویژه‌ای از سوی سهامداران به این شرکت باشد؛ اول آنکه کادر پرسنلی این شرکت نیروهای تحصیل‌کرده و جوان هستند که باعث ایجاد پتانسیل بسیار خوبی برای این شرکت می‌شود.

او ادامه داد: هیئت مدیره شرکت نیز اشخاص خوشنام و با سابقه‌ای هستند؛ همانطور که می‌دانید دکتر حسن قالیباف اصل ریاست هیئت مدیره را بر عهده دارند، دکتر مجتبی تقی‌پور نایب رئیس هیئت مدیره هستند که از مدیران با سابقه و قدیمی بازار سرمایه هستند و مدیرعاملی شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری را عهده‌دار بودند. ما از ایشان خواهش کردیم با قبولی سمت عضو موظف در خدمتشان باشیم و حضورشان بسیار گرانقدر و با ارزش است. جناب آقای بیگدلی عضو دیگر هیئت مدیره هستند که دانش بالای مالی و تخصص زیادی دارند و در پیشبرد فعالیت‌های شرکت بسیار مؤثر بوده‌اند.

دکتر روحی ادامه داد: یکی از دارایی‌های بسیار با ارزش این شرکت، آقای علی تیموری- مدیرعامل شرکت- هستند که بسیار پر تلاش، خوش‌فکر و ایده‌پرور هستند و حضور ایشان پتانسیل بسیار خوبی را برای شرکت فراهم کرده است و امیدواریم همچنان از حضور ایشان به عنوان یک دارایی با ارزش در دوره‌های آتی استفاده کنیم.

نماینده سهامدار عمده تأکید کرد: گزارش عملکردی که ارائه شد نشان می‌دهد که شرکت از حضور در تمام حوزه‌های فعالیتی که اساسنامه اجازه می‌دهد، استفاده کرده و غافل نیست و استفاده از این ظرفیت‌ها همراه با نوآوری از ویژگی‌هایی است که در مسیر اهداف شرکت بسیار کمک کرده است. همچنین شفافیت عملکرد و اطلاع‌رسانی در این شرکت بسیار بالاست و روند سودآوری بسیار قابل توجه بوده است و سهامداران می‌دانند که فاکتور عمومی در ارزش‌گذاری شرکت‌ها رشد سوآوری است که به لطف خدا و تلاش همکاران این رشد در سال‌های گذشته خوب بوده است و این اطمینان را به شما می‌دهم که این روند در سال‌های آینده هم به طور جد ادامه خواهد داشت. 225 میلیارد تومانی که برای سال مالی 98 اعلام شده است، حداقل است و مطمئن باشید سود بسیار خوبی حاصل خواهد شد.

نماینده گروه مالی پارسیان ادامه داد: سود اعلامی سود کیفی است. از این منظر که همراه با وجه نقد است. این درحالی است که متأسفانه می‌بینیم در شرکت‌های تولیدی و حتی خیلی از شرکت‌های بزرگ بورسی،‌ ارقامی برای سود اعلام می‌شود ولی از طرف دیگر حساب بدهکاران و حساب‌های دریافتنی افزایش پیدا می‌کند و در صورت گردش وجه نقد در قسمت فعالیت‌های عملیاتی ابهام و تزلزل وجود دارد. ولی لوتوس پارسیان شرکتی است که اگر سودی را گزارش می‌کند همان موقع گرفته و به سال بعد نمی‌رسد؛ پرداخت سود نقدی در عرض یک هفته همزمان با خروج از مجمع مؤید همین مطلب هست.

دکتر روحی در پایان گفت: پیش‌بینی می‌کنم یک مقدار که از حضور شرکت در بورس بگذرد و قدیمی‌تر شود، شرکت‌های حقوقی بزرگ حتماْ برای خرید سهام این شرکت در حجم بالا و ورود به هیئت مدیره اقدام خواهند کرد چون به تدریج متوجه خواهند شد که چه شرکت خوبی وارد بورس شده است. بنابراین به سهامداران پیشنهاد می‌دهم که برای نگهداری سهام لوتوس نگاه بلند مدت داشته باشند تا بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.

 

 

 

 

 

 

اگر پرسشی دارید، تردید نکنید

با ما در ارتباط باشید

  • تلفن 8656 021
  • پست الکترونیک info@lotusib.ir