پذیرش در بورس؛ امکان کشف قیمت منصفانه


1398/4/1 16:45:27


ابوالفضل شهرآبادی- معاون تامین مالی تامین سرمایه لوتوس پارسیان- در یادداشتی در هفته‌نامه اطلاعات بورس درخصوص آثار پذیرش و عرضه سهام شرکت‌ها در بورس نوشته است:

در فرایند تغییر ساختار شرکت از سهامی خاص به سهامی عام، طبیعتاْ تغییرات مهمی صورت خواهد گرفت که هر یک ملاحظات خاص خود را می‌طلبد. با تغییر ساختار شرکت به سهامی عام، تعداد زیادی سهامدار به ذی‌نفعان شرکت افزوده خواهد شد. بنابراین باید زیرساخت‌های لازم برای پاسخگویی و ارتباط متقابل با این گروه ذی‌نفعان همراه با اطلاع‌رسانی سریع و شفاف وجود داشته باشد.

حجم فعالیت‌های خبری، اطلاع‌رسانی، تبلیغی، تشریفاتی و سایر فعالیت‌هایی شرکت که در حیطه وظایف روابط عمومی‌هاست، در شرکت سهامی عام به مراتب بیشتر از شرکت سهامی خاص است؛ از‌این‌رو تأمین نیروی انسانی متخصص و نیز تخصیص بودجه متناسب با حجم فعالیت‌ها را می‌طلبد.

با وجود افزایش سطح انتظارات از کارکنان این حوزه پس از تبدیل شدن شرکت‌ها به سهامی عام، امکانات و توجه متناسب با آن فراهم نیست و این کمبودها می‌تواند در مواردی از جمله کاهش دقت، کاهش سرعت فرایندهای کاری، کم‌کاری، و یا حتی چالش‌های منابع انسانی ناشی از افزایش سطح استرس و فشار کاری، خود را نشان دهد.

بر این اساس پذیرش در بورس یکی از مهم‌ترین رخدادها برای شرکت، فرصت دیده شدن و بهتر شناخته شدن است.

همچنین امکان مقایسه با شرکت‌های مشابه و رقیب نیز فراهم می‌آید. امکان کشف قیمت درست و منصفانه سهام نیز از دیگر نتایج مثبت پذیرش در بورس است که برای شرکت‌های فعال بسیار اثرگذار است.

 

منتشر شده در: هفته‌نامه اطلاعات بورس، ‌شماره 310، یکم تیر 98

اشتراک با دوستان

اگر پرسشی دارید، تردید نکنید

با ما در ارتباط باشید

  • تلفن 8656 021
  • پست الکترونیک info@lotusib.ir