زمينه‌های همكاری مشترك بازار سرمايه ايران و سوريه بررسی شد


1398/5/8 13:29:02


به گزارش روابط عمومی تامين سرمايه لوتوس پارسيان و به نقل از فرابورس ايران، روز گذشته نشست مشترك فرابورس ايران و كميسيون اوراق بهادار سوريه به ميزبانی فرابورس ايران و با حضور تامين سرمايه لوتوس پارسيان برگزار شد.
در اين نشست عابد فضليه رئيس اين كميسيون با ابراز اميدواری نسبت به شكل گيری و تداوم ارتباطات دوطرفه ميان بازار سرمايه ايران و سوريه، گفت: انتظار می‌رود همكاری‌های گسترده‌ای به ويژه در زمينه بورس داشته باشيم و تعاملات دوسويه به پيشبرد منافع اقتصادی و بازرگانی برای طرفين بينجامد.

اعضای كميسيون اوراق بهادار سوريه كه با دعوت فرابورس ايران به منظور ايجاد زمينه‌های همكاری بازارهای سرمايه سوريه و ايران به تهران آمده بودند، هفتم مردادماه طی ديدار و گفت وگو با مقامات اركان و برخی از نهادهای بازار سرمايه، در جريان نحوه معاملات، سازوكارها و فرايندهای مختلف دادوستدی در بورس‌های كشور قرار گرفتند.
در آغاز بازديد اين هيات سوری از اركان مختلف بازار سرمايه كشور، زنگ معاملات در تالار معاملاتی بورس تهران به صدا در آمد.

رئيس و اعضاي كميسيون اوراق بهادار سوريه طی بازديد از فرابورس ايران با زيرساخت‌های معاملاتی اعم از فرايندهای عمليات و نظارت بازار فرابورس آشنا شدند و در نشستی كه به ميزبانی فرابورس برگزار شد، برنامه‌های شركت‌های مديريت فناوری بورس، بورس كالا، بورس انرژی و فرابورس ايران در زمينه همكاری با بازار سرمايه سوريه توسط مديران اين اركان براي هيات سوری تشريح شد.

در اين نشست در خصوص انواع خدمات تخصصی، فنی و مشاوره‌ای در زمينه‌های مختلف پردازش داده‌ها و اطلاعات مالی و اقتصادی كه شركت مديريت فناوري بورس در بازار سرمايه ارائه می‌كند، توضيحاتی ارائه شد.
همچنين، مجتبی تقی پور نايب رئيس هيئت مديره شركت تامين سرمايه لوتوس پارسيان به توضيحاتی پيرامون صنعت تامين سرمايه در ايران و خدمات متنوع اين شركت‌ها اعم از فعاليت‌های كارگزاری، معامله گری، بازارگردانی، مشاوره، سبدگردانی، پذيره نويسی، تعهد پذيره نويسی، افزايش سرمايه و... پرداخت.

در ادامه اين نشست، پيش نيازها و زمينه‌های همكاری مشترك بورس سوريه و بازار سرمايه كشور تحليل و ارزيابی شد.

اشتراک با دوستان

اگر پرسشی دارید، تردید نکنید

با ما در ارتباط باشید

  • تلفن 8656 021
  • پست الکترونیک info@lotusib.ir