62 تومان سود به ازای هر سهم «لوتوس» تقسیم شد


1399/2/3 15:58:28


مجمع عمومی عادی سالانه تامین سرمایه لوتوس پارسیان برای سال مالی منتهی به 1398/10/30 و مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت امروز مورخ 3 اردیبهشت 1399 با حضور 83.59 درصد از سهامداران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه لوتوس پارسیان،‌ این جلسه به ریاست جناب آقای مجتبی تقی‌پور- نایب رئیس هیئت مدیره تامین سرمایه لوتوس پارسیان-،‌ نظارت آقایان محمدحسين رمضاني فوکلائي -عضو هیئت مدیره و معاون مالی-اداری گروه مالی پارسیان- و هاشم رباني و همچنین دبیری آقای علی تیموری شندی-مدیرعامل و عضو هیئت مدیره تامین سرمایه لوتوس پارسیان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، علی تیموری شندی-مدیرعامل و عضو هیئت مدیره تامین سرمایه لوتوس پارسیان- به ارائه گزارش عملکرد شرکت در سال مالی 98 پرداخت که فایل آن در انتهای این خبر آمده است.

در این جلسه صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 1398/10/30 تصویب شد. مؤسسه حسابرسی تدوین و همکاران به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت، مؤسسه حسابرسی وانیا نیک تدبیر به عنوان بازرس علی‌البدل و روزنامه اطلاعات و یا سامانه کدال به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای سال مالی 99 انتخاب شدند.

در این قسمت آقای رمضانی توضیح دادند: از آنجا که با هماهنگی سازمان بورس و اداره ثبت این امکان وجود دارد که اطلاع‌رسانیِ شرکت‌های بورسی فقط از طریق سامانه کدال صورت گیرد، لذا در صورت تصویب در مجمع فوق‌العاده، دیگر نیازی به اطلاع‌رسانی در روزنامه نیست و صرفاْ از طریق سامانه کدال انجام خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید که مورد فوق در مجمع فوق‌العاده به تصویب سهامداران رسید.

در مجمع عمومی عادی سالانه تامین سرمایه لوتوس پارسیان از مجموع 379 میلیارد تومان سود انباشته قابل تقسیم با توجه به در پیش بودن برنامه افزایش سرمایه، تقسیم رقم 372 میلیارد تومان یعنی 62 تومان به ازای هر سهم به تصویب سهامداران رسید.

در ادامه جلسه مجمع عمومی عادی سالانه، به سؤال‌های سهامداران پاسخ داده شد.

همانطور که در اطلاعیه‌ها آمده بود، صفحه اینستاگرام و آدرس ایمیل شرکت جهت دریافت سؤال‌های سهامداران معرفی شده بود؛ در همین راستا سؤالی از طریق صفحه اینستاگرام شرکت به دست ما رسید با این عنوان: با توجه به هجوم نقدینگی مردم سمت بازار سرمایه و رشد پی‌در‌پی شاخص کل آیا از تعداد سپرده‌گذاران لوتوس پارسیان کاسته شده است و اگر پاسخ مثبت است چه برنامه‌‍‌ای برای جذب نقدینگی مردم در لوتوس دارید؟

مجتبی تقی‌پور نایب رئیس هیئت مدیره تامین سرمایه لوتوس پارسیان در پاسخ گفت: خیر و بالعکس، در سه ماهی که از شروع سال مالی 99 گذشته است، 7هزار میلیارد تومان دارایی به صندوق‌های تحت مدیریت تامین سرمایه لوتوس توسط دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری اضافه شده است.

سؤال سهامدار دیگری با این عنوان به دست ما رسید: پیش‌بینی لوتوس از انتشار اوراق بدهی در سال 99 به تفکیک دولت و سایر نهادهای مالی چه میزان است؟ پیش‌بینی سهم بازار لوتوس از این منبع تامین مالی چه میزان است؟

مجتبی تقی‌پور در پاسخ به این سؤال گفت: باتوجه به اینکه دولت رقم دقیقی از انتشار اوراق در سال جاری اعلام نکرده است، لذا نمی‌توان پاسخ دقیقی به این پرسش داد و فعلاْ فقط برآوردهایی باتوجه به بودجه انجام می‌شود و پس از اعلام رقم مشخص برنامه‌ریزی جهت بهره‌برداری از شرایط بازار به بهترین نحو صودت خواهد گرفت. بنابراین اعلام رسمی اعداد و ارقام در این زمینه موضوعیتی ندارد.

سؤال‌های متعددی درخصوص برنامه و زمان افزایش سرمایه شرکت به دست ما رسید. نایب رئیس هیئت مدیره تامین سرمایه لوتوس پارسیان توضیحات کاملی به شرح زیر در این زمینه ارائه داد:

همانطور که می‌دانید سرمایه ثبتی فعلی شرکت 600 میلیارد تومان است و برنامه افزایش سرمایه تا هزار میلیارد تومان در اختیار هیئت مدیره است و با توجه به تصمیماتی که امروز در مجمع گرفته می‌شود، درخصوص مرحله بعدی افزایش سرمایه نیز تصمیم‌گیری می‌شود و از طریق سایت کدال به اطلاع سهامداران می‌رسد. با توجه به رقم سود تقسیمی می‌توانیم تصمیم بگیریم که چه میزان را می‌توانیم به افزایش سرمایه اختصاص دهیم بنابراین درصد افزایش سرمایه بعد از نهایی شدن از طریق کدال به سهامداران اعلام می‌شود.

او درخصوص زمان این افزایش سرمایه گفت: بلافاصله بعد از مجمع برای دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام خواهیم کرد و بعد از آن صورتجلسه هیئت مدیره تنظیم شده و از طریق سایت کدال به اطلاع سهامداران می‌رسانیم و تلاشمان این است که در اولین فرصت انجام شود.

سؤال یکی از سهامداران درخصوص مبلغ خالص درآمد پذیره‌نویسی اوراق مرابحه دولتی که در ۲۵ اسفند ۹۸ منتشر شد بود؛ مجتبی تقی‌پور در پاسخ گفت: از آنجا که این اوراق بلندمدت است بنابراین اینکه امروز بگویید خالص درآمد ناشی از آن چقدر است در واقع شاید عدد درستی نباشد. ما در هر سالی که از عمر اوراق می‌گذرد، متناسب با درآمدها و هزینه‌های همان سال درآمد خالص شناسایی می‌کنیم بنابراین الان نمی‌شود یک عدد قطعی اعلام کرد.

سهامداری پرسیده بود: آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها دارد؟؛ نایب رئیس هیئت مدیره تامین سرمایه لوتوس پارسیان توضیح داد: همانطور که مستحضرید، در نهادهای مالی مثل تامین سرمایه‌ها که عمر زیادی هم از تأسیس آن نگذشته است، تجدید ارزیابی دارایی‌ها چندان معنی‌دار نیست چراکه ما کارخانه و زمین و دارایی‌ فیزیکی نداریم و تامین سرمایه مبتنی بر نیروی انسانی و دارایی‌های مالی فعالیت می‌کند که آخرین وضعیت دارایی‌های شرکت نیز در صورت‌های مالی در دسترس سهامداران محترم است.

سؤال دیگر این بود: آیا احتمال دارد بازارگردانی ETFهایی که قرار است سهام شرکت‌های دولتی را در بازار سرمایه عرضه کنند به تامین سرمایه‌ها داده شود؟ ؛ مجتبی تقی‌پور پاسخ داد: با ساز و کاری که دیده شده است به احتمال قوی مدیریت این ETFها بر عهده تامین سرمایه‌ها خواهد بود ولی اینکه دولت چه ساز و کاری دارد و چگونه انتخاب خواهد کرد ما در جریان نیستیم. ما اعلام آمادگی کردیم و درخواست‌های خود را ارسال کرده‌ایم چراکه تامین سرمایه لوتوس پارسیان به عنوان اولین تامین سرمایه در انتشار اوراق در سال 1398 و به عنوان دومین تامین سرمایه در مدیریت دارایی از نظر حجم دارایی تحت مدیریت، این قابلیت را دارد که اگر قرار باشد این صندوق‌ها به تامین سرمایه‌ها سپرده شود، مدیریت صندوق را بر عهده بگیرد ولی نمی‌دانیم معیارها و ملاک‌های تصمیم‌گیری چیست.

علی تیموری شندی-مدیرعامل شرکت- در تکمیل پاسخ به این سؤال گفت: رکن بازارگردان در دل خود صندوق است و بازارگردان مجزا ندارد و با منابع صندوق بازارگردانی خواهد شد.

علی تیموری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه ترکیب درآمدهای شرکت به چه ترتیب است؟؛ پاسخ داد: ما سعی می‌کنیم هماهنگی بین درآمد بخش‌های مختلف ایجاد کنیم. درآمدهای ما دو بخش است؛ یک بخشی از آن به کفایت سرمایه بر می‌گردد که حجم درآمد در این حوزه محدود است یعنی هرچه سرمایه بیشتر شود با ضریبی درآمدهای این حوزه هم بیشتر می‌شود.

او ادامه داد: جایی که می‌توان تنوع ایجاد کرد در بخش درآمدهای کارمزدی است همانطور که گفته می‌شود بانک‌ها نیز باید به سمت درآمدهای کارمزدی بروند تا بتوانند ساختار درآمدی خود را اصلاح کنند. در تامین سرمایه لوتوس پارسیان خوشبختانه 8 درصد رشد در بخش ROE ثبت شده است که بیشتر به توسعه فعالیت‌های کارمزد محور بر می‌گردد که از دارایی تحت مدیریت، فعالیت‌های حوزه بازارگردانی و خدمات مالی ناشی می‌شود.

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره تامین سرمایه لوتوس پارسیان ادامه داد: ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که این حوزه را توسعه دهیم و خوشبختانه روند خوب و رو به رشدی هم داشتیم. امسال هم قول می‌دهم درآمدهای تامین سرمایه از این محل نسبت به سال مالی قبل رشد خوبی داشته باشد.

در ادامه جلسه مجمع عمومی عادی سالانه تامین سرمایه لوتوس پارسیان، مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت با همان ترکیب هیئت رئیسه به منظور تصمیم‌گیری درخصوص اصلاح اساسنامه شرکت برگزار شد و اصلاح اساسنامه به تصویب مجمع رسید.

این اصلاح درخصوص دو مورد به این شرح است: 1- سایت کدال به عنوان مرجع رسمی انتشار آگهی‌های شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان تعیین شد. 2-به منظور تنوع بخشیدن به حوزه‌های فعالیت تامین سرمایه لوتوس پارسیان، تامین مالی جمعی در اساسنامه شرکت اضافه شد تا تامین سرمایه بتواند در این زمینه نقش‌آفرینی کند به خصوص اینکه تامین سرمایه لوتوس پارسیان در زمینه تامین مالی جسورانه پیشرو هست.

فایل گزارش ارائه شده توسط مدیرعامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان در مجمع عمومی عادی سالانه و نیز موضوعات مجمع عمومی فوق‌العاده را می‌توانید در لینک‌های زیر مشاهده کنید.

مجمع عمومی عادی سالانه

مجمع عمومی فوق‌العاده

 

اشتراک با دوستان

اگر پرسشی دارید، تردید نکنید

با ما در ارتباط باشید

  • تلفن 8656 021
  • پست الکترونیک info@lotusib.ir