«رویش لوتوس» گزارش داد: سرمایه‌گذاری‌های اولین صندوق جسورانه کشور


1399/2/8 10:11:45


صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس گزارش عملکرد سه ساله خود را در پایان فروردین 1399 منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه لوتوس پارسیان، صندوق جسورانه رویش لوتوس که در سال 1395 به عنوان اولین صندوق جسورانه (VC) بازار سرمایه کشور توسط تامین سرمایه لوتوس پارسیان تأسیس شد و تحت مدیریت این شرکت فعالیت می‌کند، در بیش از 3 سال فعالیت، نزدیک به 600 درخواست سرمایه‌گذاری را بررسی و در 9 استارتاپ یا کسب وکار نوپا سرمایه‌گذاری کرده و از یک سرمایه‌گذاری خود خارج شده است.

بر اساس گزارش منتشر شده، مجموع سرمایه‌گذاری‌های صندوق رویش لوتوس 339 میلیارد ریال بوده است و این سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه‌های سلامت و فناوری ارتباطات و اطلاعات است.

در حال حاضر سرمایه‌گذاری صندوق رویش لوتوس در حوزه سلامت در 4 استارتاپ‌ با اسامی شرکت رویین تن سلول، رویان بینا سل، ژن آسا و رویان بن سلول است و مجموع سرمایه‌گذاری در این حوزه 208 میلیارد ریال است. مطابق برنامه‌ریزی‌های اولیه در زمان تأسیس این صندوق، رویش لوتوس در حوزه سلامت انحصاراْ با پژوهشگاه رویان همکاری دارد.

سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت با هدف تولید محصولاتی در زمینه درمان زخم پای دیابتی، درمان سوختگی، درمان چین و چروک، درمان سرطان، درمان ناباروری، درمان رماتیسم مفصلی و کمر درد مزمن، درمان بیماران مبتلا به تخریب ماکولای وابسته به سن(AMD) و بیماری اشتارگات است.

همچنین، در حوزه فناوری اطلاعات نیز 4 استارتاپ شامل شیپور، بیمه بازار، ایران تلنت و دراپز توانسته‌اند در مجموع 131 میلیارد ریال سرمایه‌گذاریِ صندوق رویش لوتوس را داشته باشند.

سایت و اپلیکیشن شیپور و آلونک، سایت و اپلیکیشن بیمه بازار،‌سایت‌های ایران تلنت، ایران سالاری، ‌تلنت کوچ، اپلیکیشن دراپز، درایه و دریم از جمله محصولات این استارتاپ‌ها محسوب می‎شوند.

به این ترتیب 62 درصد سرمایه‌گذاری‌های صندوق رویش در حوزه سللامت و 38 درصد سرمایه‌گذاری‌های آن در حوزه فناوری اطلاعات انجام شده است.

 

این گزارش را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

 

 

 

 

اشتراک با دوستان

اگر پرسشی دارید، تردید نکنید

با ما در ارتباط باشید

  • تلفن 8656 021
  • پست الکترونیک info@lotusib.ir