یک فرصت سرمایه‌گذاری امن ؛ سقف «اعتماد» افزایش یافت


1399/4/16 13:32:11


 

صندوق سرمایه‌گذاری اعتمادآفرین پارسیان که اولین صندوق قابل معامله با درآمد ثابت در بازار سرمایه کشور است، موفق به دریافت مجوز افزایش سقف صندوق از سازمان بورس و اوراق بهادار شده است و بدین ترتیب امکان سرمایه‌گذاری در این ابزار مطمئن برای فعالان بازار سرمایه کشور فراهم است.

به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه لوتوس پارسیان، مطابق تصمیمات مجمع صندوق اعتمادآفرین پارسیان و تأیید سازمان بورس و اوراق بهادار، افزایش سقف واحدهای این صندوق از 500 میلیون واحد به 1 میلیارد واحد، به تایید و تصویب همه دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز رسید و بر اساس آگهی منتشر شده در سامانه کدال تغییرات یاد شده از تاریخ اطلاع‌رسانی در سامانه کدال امکان‌پذیر شد.

به این ترتیب، صندوق اعتمادآفرین پارسیان که به دلیل استقبال چشمگیر فعالان بازار از عملکرد مطلوبِ این صندوق، همواره در گروه پرمعامله‌ترین نمادهای فرابورس ایران در گزارش‌های روزانه این بازار حضور داشت تا زمانی که سقف سرمایه‌گذاری در این صندوق پر شد، اکنون با افزایش سقف خود دوباره به جمع گزینه‌های سرمایه‌گذاری جذاب و مطمئن در بازار سهام بازگشته است.

اعتمادآفرین پارسیان با نماد «اعتماد» در فرابورس ایران معامله می‌شود؛ NAV (خالص ارزش دارایی‌ها)ی این صندوق در حال حاضر در محدوده 31 هزار ریال (بیش از 3 هزار تومان) قرار دارد و حجم معاملات روزانه این صندوق در 30 روز گذشته (تاریخ 16 تیر 99) به طور متوسط 7.5 میلیون واحد بوده است.

صندوق سرمایه‌گذاری اعتمادآفرین پارسیان که اولین صندوق قابل معامله با درآمد ثابت است، در سال 1393 به ابتکار تامین سرمایه لوتوس پارسیان طراحی شد و از آن زمان با نماد «اعتماد» در بازار سهام معامله می‌شود. این صندوق تقسیم سود دوره‌ای ندارد و سود سرمایه‌گذار در این صندوق از رشد قیمت هر واحد به دست می‌آید.

صندوق اعتماد علاوه بر آنکه می‌تواند برای عموم سرمایه‌گذاران سودآوری داشته باشد، فرصت بسیار خوبی است برای سرمایه‌گذارانی که در بازار سهام فعالیت دارند و از طریق شبکه کارگزاری‌ها اقدام به خرید و فروش سهام به صورت مستقیم می‌کنند.

این فرصت از این طریق ایجاد می‌شود که در روزهای منفی بازار، «اعتماد» به واسطه ماهیت سرمایه‌گذاری‌های پرتفوی صندوق، نمادی است که همچنان سودآور است و بنابراین می‌تواند بخشی از سرمایه شما را در برابر نوسانات منفی بازار مصون دارد. از طرفی، در روزهای مثبت بازار نیز گاه مبلغی در حساب کارگزاری سرمایه‌گذاری وجود دارد ولی فرصت خریدی برای آن نیست، در این مواقع نیز می‌توان با تبدیل پول نقد به واحدهای صندوق اعتماد، علاوه بر کسب سود روزانه و جلوگیری از کاهش ارزش پول، در واقع مبلغی به عنوان ذخیره در حساب کارگزاری سرمایه‌گذاری موجود باشد تا به محض فراهم بودن فرصت خرید، واحدهای صندوق را فروخته و با سهام جایگزین کند.

مزیت این صندوق در مقایسه با سهام موجود در بازار علاوه بر ریسک پایینِ سوآوری، نقدشوندگی بالای آن است که به دلیل وجود بازارگردان در ارکان صندوق از نقدشوندگی مناسبی برخوردار است.

برای سرمایه‌گذاری در این صندوق، همانطور که گفته شد، لازم است کد بورسی داشته و از طریق سیستم معاملات کارگزاری‌ها اقدام به معامله واحدهای این صندوق در نماد «اعتماد» کنید. چنانچه سرمایه‌گذارکد بورسی نداشته باشد، لازم است ابتدا در سامانه سجام ثبت‌نام کرده و احراز هویت شود و سپس با ثبت نام در یکی از کارگزاری‌های عضو شبکه فرابورس و احراز هویت در آن، کد بورسی دریافت کند. همچنین سرمایه‌گذار با داشتن کد آنلاین می‌تواند از طریق سیستم آنلاین کارگزاری مستقیم خرید و فروش خود را انجام دهد.

حداقل واحد قابل خریداری برای ورود به این صندوق 10 واحد است اما با توجه به الزامات سازمان بورس، در حال حاضر حداقل معامله در سیستم معاملات آنلاین کارگزاری‌ها مبلغ 5 میلیون ریال معادل 500 هزار تومان است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این صندوق اینجا کلیک کنید.

 

اشتراک با دوستان

اگر پرسشی دارید، تردید نکنید

با ما در ارتباط باشید

  • تلفن 8656 021
  • پست الکترونیک info@lotusib.ir