توافق نامه

بر اساس اصول سرمایه‌گذاری شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان، به عنوان مشاور مدیریت ثروت سرمایه‌گذاران، باید اهداف سرمایه‌گذاری را بر اساس وضعیت مالی، سطح ریسک و نیازهای خاص شناسایی کند. نکته کلیدی در این بخش آشنایی سرمایه گذار با این اهداف است. این پرسشنامه با تمرکز بر کمک به سرمایه‌گذار و شناسایی انواع مختلف ریسک‌های سرمایه‌گذاری و درک تأثیر آنها بر تصمیمات سرمایه‌گذاری، ایجاد شده است. سوالات پرسشنامه سنجش ریسک، نگرش نسبت به ریسک و میزان ریسک قابل قبول برای سرمایه‌گذاری و سوالات پرسشنامه استراتژی سرمایه گذاری، به منظور دستیابی به اهداف سرمایه گذاری و انتخاب بهترین استراتژی ، متناسب با نیازهای خاص شما طراحی شده است. برای افزایش رفاه مالی، داشتن یک پرتفوی سرمایه گذاری متنوع و متناسب با وضعیت مالی، میزان تحمل ریسک و اهداف شما بسیار مهم است. این پرسشنامه صرفا جهت ارائه یک سبد سرمایه گذاری پیشنهادی طراحی شده است و شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان مسئولیتی در قبال اطلاعات نادرست یا ناقص وارد شده نخواهد داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر، ارائه مشاوره تخصصی و سبد سرمایه گذاری شخصی، با کارشناسان شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان تماس حاصل فرمایید.

1. این نمودار محدوده سود یا زیان حاصل شده از هر 10،000،000،000 ریال سرمایه گذاری را در 7 پرتفوی فرضی در پایان یک دوره یک ساله مشخص می کند. 7 پرتفوی سرمایه گذاری فرضی زیر در صورت رشد بازار به حداکثر سود (اعدادی که در سمت راست نمودار مشخص شده اند) رسیده اند و در شرایط رکود بیشترین زیانی که به این 7 پرتفوی وارد شده است (اعدادی که در سمت چپ نمودار مشخص شده اند) می باشد. با توجه به اینکه این مجموعه تنها اطلاعاتی هستند که شما از این 7 پرتفوی فرضی دارید. کدامیک را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنید؟

پرتفو7

پرتفو6

پرتفو5

پرتفو4

پرتفو3

پرتفو2

پرتفو1

برای ادامه یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید

2. تورم (افزایش قیمت برای محصولات و خدمات) می تواند اثرات قابل توجهی در سرمایه گذاری با کاهش قدرت خرید برای شما بوجود آورد. افزایش در تورم منجر به کاهش سود واقعی و کاهش ارزش پول و نیز دیگر دارایی ها می شود. نظر شما در ارتباط با تورم چگونه است؟ آیا ضربه ای به سرمایه گذاری شما وارد می-کند؟

کاهش سهام پرتفوی برای جلوگیری از زیان های کوتاه مدت هدف اصلی شماست. شما مایل به بدست آوردن بازدهی بیشتر هستید.

الف

شما تمایل دارید بخشی از سرمایه خود را در پرتفوی نگه دارید و از این طریق به اهداف خود دست پیدا کنید.

ب

شما قصد دارید سهام بیشتری را به منظور دستیابی به بازدهی بیشتر و رسیدن به اهداف سرمایه گذاری خود خریداری کنید.

ج

برای ادامه یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید

3. قرار است که بخش اساسی و قابل توجهی از پرتفوی سرمایه گذاری شما در سهام سرمایه گذاری شود. اگر رشد قیمت این سهام نزولی باشد و 50% ارزش خود را در یک دوره 3 ساله از دست بدهد، عکس العمل شما چگونه است؟

فروش تمامی سهام. ( شما از این روند نزولی کاهش قیمت سهام احساس نارضایتی می کنید و توانایی مالی پوشش این نوسانات را ندارید)

الف

فروش نیمی از سهام پرتفوی. (تصور شما بر این است که بازار به روند گذشته باز خواهد گشت و تا حدودی هم تمایل ندارید که تمام سرمایه موجود در پرتفوی شما شامل ضرر شود)

ب

سهام پرتفوی خود را نمی فروشید. ( شما یقین دارید که سرمایه گذاری شما در سهام ممکن است که شامل چنین تحولاتی بشود و برای کوتاه مدت شامل ضرر شود)

ج

از این فرصت استفاده می کنید و سهام بیشتری را با قیمت پایین خریداری می کنید و به پرتفوی سرمایه گذاری خود اضافه می کنید. شما با بازار آشنایی دارید و یقین دارید که که بازار به روند گذشته باز خواهد گشت و روند صعودی پیدا می کند.

د

برای ادامه یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید

4. یکبار دیگر فرض کنید که بخش قابل توجهی از پرتفوی سرمایه گذاری شما در سهام سرمایه گذاری شود. اگر بازار سهام به تدریج 2% در هر ماه کاهش پیدا کند و سرانجام در پایان سال 22% از ارزش خود را از دست بدهد، شما چه کار می کنید؟

سهام پرتفوی خود را می فروشید و از ضررهای بعدی جلوگیری می کنید.

الف

نیمی از سهام پرتفوی خود را می فروشید و تمایل ندارید که کل سهام موجود در پرتفوی خود را از دست بدهید.

ب

هیچ کاری نمی کنید و منتظر می مانید که بازار به حالت اولیه تبدیل شود و یک روند صعودی را سپری کند.

ج

سرمایه گذاری خود را در سهام افزایش می دهید به دلیل اینکه می توانید سهام را با قیمتی 22% کمتر از 12 ماه قبل خریداری کنید. شما یقین دارید که ارزش سهام و بازار آن در بلند مدت روند صعودی را سپری می کند.

د

برای ادامه یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید

5. سرمایه گذاری های پرریسک به طور معمول بازدهی بیشتری را به همراه دارند در حالیکه امکان دارد در کوتاه مدت نوسانات قیمت و ضررهای وارد شده به پرتفوی را نشان دهند. احساس شما در ارتباط با تغییراتی که در ارزش پرتفوی شما بوجود می آید چیست؟

شما تمایل دارید تا جای ممکن احتمال ضرر و زیان وارد شده به پرتفوی خود را کاهش دهید. شما می دانید که با نگهداری سرمایه خود در پرتفوی در طولانی مدت ضررهای احتمالی در کوتاه مدت را می توانید پوشش دهید و بازدهی بالاتری را دریافت کنید.

الف

شما ضرر و زیان را به منظور بدست آوردن بازدهی قابل توجه و مورد نظرتان را تحمل کنید.

ب

شما می توانید ریسک ضررهای بزرگ را به منظور بدست آوردن بازدهی بالاتر تحمل کنید.

ج

برای ادامه یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید

6. مدت زمان مورد نظر برای سرمایه گذاری شما چقدر است؟
1

تا 1 سال

1-3

1-3 سال

3-5

3-5 سال

+5

بیشتر از 5 سال

برای ادامه یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید

7. میزان درآمد سالانه شما چقدر است؟ (اختیاری)

500 میلیون ریال – 1000 میلیون ریال

ب

کمتر از 500 میلیون ریال

الف

2000 میلیون ریال – 5000 میلیون ریال

د

1000 میلیون ریال – 2000 میلیون ریال

ج

10،000 میلیون ریال به بالا

و

5000 میلیون ریال – 10،000 میلیون ریال

ه

برای ادامه یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید

8. ارزش تقریبی دارایی های شما چقدر است؟ (اختیاری)

5 میلیارد ریال – 10 میلیارد ریال

ب

کمتر از 5 میلیارد ریال

الف

50 میلیارد ریال – 100 میلیارد ریال

د

10 میلیارد ریال – 50 میلیارد ریال

ج

بیشتر از 500 میلیارد ریال

و

100 میلیارد ریال – 200 میلیارد ریال ل

ه

برای ادامه یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید

9. میزان احتیاج شما از دارایی پرتفوی شما چقدر است؟ (اختیاری)

10– 20 میلیون ریال در سالل

ب

هیچ

الف

50 - 100 میلیون ریال در سال

د

20 - 50 میلیون ریال در سال

ج

200 - 500 میلیون ریال در سال

و

100 - 200 میلیون ریال در سال

ه

500- 1000 میلیون ریال در سال

ی

برای ادامه یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

نتیجه


برای ادامه یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید