درباره صندوق

طلا

این صندوق از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس کالای ایران و اولین صندوق کالایی بازار سرمایه کشور است که موضوع فعالیت آن سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده طلا و اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلا است.

این صندوق فقط می‌تواند در دارایی‌های ریالی داخل کشور سرمایه‌گذاری کند و سرمایه‌گذاری خارجی (ارزی) به هر نوع و شکل غیر مجاز می‌باشد. صندوق در دارایی‌هایی به شرح زیر سرمایه‌گذاری می‌کند:

  • گواهی سپرده سکه طلا: از جمله ویژگی‌های آن شفافیت قیمتی، در دسترس بودن قیمت روز و نقدشوندگی بالای آن نسبت به سایر انواع طلا است.
  • اوراق مشتقه سکه طلا: صندوق برای پوشش ریسک قیمتی گواهی سپرده سکه طلا می‌تواند در بازار اوراق مشتقه سکه طلا موقعیت خرید و فروش اتخاذ کند.

نوع صندوق
قابل معامله (ETF)
تاریخ آغاز فعالیت
1396/4/1
مدیر صندوق
تامين سرمايه لوتوس پارسيان
متولی صندوق
موسسه حسابرسی بهراد مشار
مدیران سرمایه گذاری
حسن كاظم زاده، سيدرامين ابوالفضلی، آرش پناهی یرزلو
نوع دارایی های صندوق
گواهی سپرده سکه طلا-اوراق مشتقه سکه طلا
حداقل تعداد واحدهای قابل سرمایه گذاری هر سرمایه گذار
10
تاریخ قیمت صدور قیمت ابطال خالص ارزش آماری تعداد واحدهای سرمایه گذاری کل خالص ارزش دارایی ها
1399/9/15 85,957 85,744 85,744 99,900,045 8,565,829,458,480

مراحل سرمایه‌گذاری

جهت پذیره‌نویسی یا صدور واحدهای سرمایه‌گذاری، ابتدا سرمایه‌گذار باید در صورت نداشتن کد معاملاتی با مراجعه به یکی از کارگزاری‌های عضو شبکه بورس کالا کد معاملاتی را اخذ کرده، سپس اقدام به خرید و فروش واحدهای سرمایه‌گذاری از طریق مراجعه حضوری به شرکت‌های کارگزاری کرده و یا با اخذ کد معاملاتی آنلاین، راسا به صورت اینترنتی اقدام به خرید و فروش واحدهای سرمایه‌گذاری کند.

 مزایای صندوق

اشتراک با دوستان

اگر پرسشی دارید، تردید نکنید

با ما در ارتباط باشید

  • تلفن 8656 021
  • پست الکترونیک info@lotusib.ir