مدیریت دارایی

مقدمه

مدیریت دارایی این امکان را برای اشخاص فراهم می‌آورد که ضمن حفظ دارایی‌هایشان در هر سطحی از ریسک‌پذیری، بازدهی بیشتری کسب کنند. شرکت تامین سرمایه لوتوس، ده صندوق سرمایه‌گذاری از نوع:

  • صندوق‌ سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و با پیش‌بینی سود
  • صندوق سرمایه گذاری در سهام
  • صندوق‌ سرمایه‌گذاری قابل معامله (با درآمد ثابت و سهام)
  • صندوق‌ سرمایه گذاری نیکوکاری
  • صندوق سرمایه گذاری جسورانه
  • صندوق سرمایه گذاری طلا
  • صندوق بازارگردانی اختصاصی

را تحت مدیریت خود دارد و از این طریق سبدی متنوع از فرصت‌های سرمایه‌گذاری را در اختیار مخاطبان خود قرار داده است.

علاوه بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری متنوع، امکان سبدگردانی اختصاصی برای هر سرمایه‌گذار نیز در لوتوس وجود دارد. به منظور تشکیل سبد اختصاصی، سبدگردان ضمن بررسی اهداف و میزان ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار، پروفایل ریسک و بازدهی را برای هر سرمایه‌گذار ارزیابی و تهیه می‌کند. نتیجه ارزیابی پس از تأیید توسط سرمایه‌گذار، مبنای تصمیم‌گیری در فرآیند سبدگردانی قرار می‌گیرد.

لوتوس با داشتن نیروهای متخصص و ابزارهای متنوع سرمایه‌گذاری، این امکان را فراهم آورده است که اشخاص حقیقی و حقوقی بتوانند با توجه به ویژگی‌های خود سرمایه‌گذاری بهینه‌ای انجام دهند.


مدیریت دارایی

بازارگردانی

امروزه، بازارگردانی در بازارهای مالی پیشرفته به امر بدیهی تبدیل شده است و از همین‌رو در بورس‌‌های مهم دنیا به عنوان متعادل‌کننده بازارهای بحران زده و آشفته، یکی از الزامات حیاتی تلقی می‌شود. بازارگردان کسی است که به افزایش نقدینگی و تنظیم عرضه و تقاضای اوراق می‌پردازد. هر وقت تعادل سهام تخصیص داده شده به بازارگردانان به هم بخورد، آن وقت بازارگردانان با عملیات خرید و فروش به حساب خود به تعادل عرضه و تقاضا برمی‌گردند.

لوتوس از طریق صندوق بازارگردانی امید لوتوس پارسیان، آماده ارائه خدمات بازارگردانی سهام به شرکت‌هاست.


مراحل انجام بازارگردانی

• عقد قرارداد بازارگردانی بین متقاضی و بازارگردان 

• تأییدیه کتبی سهامدار عمده ناشر توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) مبنی بر انتقال سهام ناشر به کد بازارگردان

• تعین شرایط و تعهدات طرفین نسبت به یکدیگر طبق دستورالعمل بازارگردانی

• انجام فعالیت بازارگردانی ورقه بهادار توسط "بازارگردان" طبق مقررات حاکم

وظایف بازارگردان

تنظیم عرضه و تقاضای بازار
بازارگردان به عنوان حامی اوراق بهادار ناشر، اقدام به خرید سهام در حدود نوسانی پایین نموده و از ورقه بهادار حمایت می‌کند. همچنین در زمانی که فشار تقاضا روی سهم وجود داشته باشد بازارگردان بر مبنای قرارداد منعقد شده اقدام به فروش اوراق در حدود نوسانی بالا می‌کند تا بتواند میزان عرضه و تقاضا را کنترل کند. 
محدودیت دامنه نوسان قیمت
در قرارداد بازارگردانی، بازارگردان تعهد می‌كند که فعالیت خرید و فروش خود را در دامنه نوسان مشخصی انجام دهد؛ این موضوع موجب محدود شدن نوسانات قیمتی خواهد شد. 
افزایش نقدشوندگی ورقه بهادار
کمک به افزایش نقدشوندگی ورقه بهادار از اصلی‌‌ترین مزایای بازارگردانی است، زیرا بازارگردان همواره با ورود سفارش‌ها در طرف خریدار و فروشنده آمادگی خود را برای انجام معاملات در حدود قیمتی تعیین شده اعلام می‌دارد.

مدیریت دارایی

سبدگردانی

سبدِ دارایی، ترکیبی مناسب از اوراق بهادار درآمد متغیر (سهام و اوراق مشتقه و ...)، اوراق درآمد ثابت (سپرده‌های بانکی، گواهی سپرده بانکی، اوراق مشارکت و ...)، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سایر دارایی‌های مالی است که یک سرمایه‌گذار آنها را خریداری کرده است. چنانچه سرمایه‌گذار شخصا امکان مدیریت سرمایه‌گذاری‌های خود را نداشته باشد، می‌تواند این کار را به یک سبدگردان واگذار کند. سبدگردان با توجه به دانش و تخصصی که دارد، بر اساس سطح ریسک‌پذیری و میزان سرمایه هر شخص، سبدی مناسب برای او تشکیل داده و آن را مدیریت می‌کند تا به بالاترین بازدهی ممکن برسد. آورده سرمایه‌گذار در سبد می‌تواند ترکیبی از اوراق بهادار و آورده نقدی باشد.

جهت تشکیل سبد سرمایه‌گذاری قراردادی بین سرمایه‌گذار و سبدگردان منعقد می‌شود و متناسب با آن قرارداد و نیز مطابق قوانین و مقررات، سبدگردان اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار مختلف کرده تا بهترین بازدهی برای سرمایه‌گذاری حاصل شود.

لوتوس آماده انعقاد قرارداد سبدگردانی برای اشخاص حقیقی و حقوقی است. برای کسب اطلاع در این خصوص می‌توانید با شرکت تماس بگیرد.

 


مدیریت دارایی

صندوق‌های سرمایه‌گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله نهادهای مالی هستند که فعالیت اصلی آنها سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار است و مالکان آن به نسبت سرمایه‌گذاری خود در سود و زیان صندوق شریک هستند. مجوز تأسیس و فعالیت همه صندوق‌های سرمایه‌گذاری  توسط “سازمان بورس و اوراق بهادار” صادر می‌شود و فعالیت آنها تحت نظارت همین سازمان انجام می‌شود. در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه صندوق تبدیل به واحدهای سرمایه‌گذاری می‌شود و در واقع برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها باید واحد سرمایه‌گذاری به نام سرمایه‌گذار شود.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از بهترین راه‌های ورود سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه هستند. مزیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری نسبت به سرمایه‌گذاری شخصی، استفاده از دانش تخصصی و مدیریت حرفه‌ای صندوق‌هاست.


انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری

طبقه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری
1- بر اساس ترکیب دارایی:
صندوق‌های سرمایه‌گذاری از نظر ترکیب دارایی به سه دسته‌ی درآمد ثابت، مختلط و در سهام تقسیم‌بندی می‌شوند. 
2- بر اساس قابلیت معامله: 
صندوق‌های سرمایه‌گذاری از لحاظ قابلیت معامله به دو دسته قابل معامله (ETF) و مشترک (بر مبنای صدور و ابطال) تقسیم‌بندی می‌شوند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت لوتوس

صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه لوتوس به شرح زیر است:

 صندوق سرمایه‌گذاری لوتوس پارسیان (آموزش)

 صندوق سرمایه‌گذاری پیروزان (آموزش)

 صندوق سرمایه‌گذاری زرین پارسیان (آموزش)

 صندوق سرمایه‌گذاری اعتمادآفرین پارسیان (آموزش)

 صندوق سرمایه‌‌گذاری ثروت‌آفرین پارسیان (آموزش)

 صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری لوتوس رویان (آموزش)

صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری دانشگاه الزهرا (س) (آموزش

 صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس (آموزش)

صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس (آموزش)

صندوق اختصاصی بازارگردانی امید لوتوس پارسیان

 

در صورتی که شما قبلا در پرتال لوتوس ثبت‌نام کرده‌ ولی کد کاربری و رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید و از طرفی شماره موبایل ثبت شده در پرتال لوتوس را در دسترس ندارید، می‌توانید ابتدا در سامانه سجام ثبت نام کنید و احراز هویت شوید، سپس با کلیک بر روی دکمه زیر (فراخواندن اطلاعات از سجام برای بازیابی رمز عبور) رمز عبور جدید دریافت کنید.

 

جهت به‌روزرسانی اطلاعات اینجا کلیک کنید

اشتراک با دوستان

اگر پرسشی دارید،تردید نکنید

با ما در ارتباط باشید

  • تلفن 8656 021
  • پست الکترونیک info@lotusib.ir