درباره صندوق

صندوق زرین پارسیان

صندوق سرمایه‌گذاری زرین پارسیان یکی از بهترین صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام با اندازه بزرگ می‌باشد که از ۱۳۹۳/۰۷/۲۲ آغاز به فعالیت کرده است. بخش عمده‌ی ترکیب دارایی این صندوق در سهام سرمایه‌گذاری شده است از اینرو ریسک‌های خاص خود برای سرمایه‌گذاری را دارد و برای سرمایه‌گذاری بلند مدت مناسب است.

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری با سود بالا ولی کنترل شده هستید و تمایل به سرمایه‌گذاری در بورس دارید، این صندوق فرصت خوبی برای شماست.

صندوق زرین پارسیان پرداخت سود دوره‌ای ندارد. سود یا زیان سرمایه‌گذار از تفاوت نرخ روز تایید درخواست صدور و ابطال واحدها حاصل می‌شود و با توجه به ماهیت صندوق، سقف سود یا زیان و نیز زمان مناسب برای سرمایه‌گذاری در آن قابل پیش بینی نخواهد بود. بنابراین در صورت ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری چنانچه نرخ (قیمت ابطال) رشد داشته باشد، به دارایی سرمایه‌گذار سود تعلق می‌گیرد و برعکس چنانچه نرخ کاهش یابد، سرمایه‌گذار با زیان از صندوق خارج می‌شود.

لازم به ذکر است اصل دارایی سرمایه‌گذار (تعداد واحدهای سرمایه‌گذار*ارزش اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری) در این صندوق تضمین شده است.

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره صندوق‌های سرمایه‌گذاری و این صندوق داشته باشید، ‌می‌توانید در بخش آموزش سایت (اینجا) مطالب مربوطه را مطالعه کنید. 

نوع صندوق
سهام
ضامن نقدشوندگی
تامين سرمايه لوتوس
مدیر صندوق
تامين سرمايه لوتوس
تاریخ آغاز فعالیت
1393/7/22
حداقل تعداد واحدهای قابل سرمایه گذاری هر سرمایه گذار
1
تاریخ قیمت صدور قیمت ابطال خالص ارزش آماری تعداد واحدهای سرمایه گذاری کل خالص ارزش دارایی ها
1402/9/10 2,935,727 2,916,563 2,916,563 5,938,233 17,319,230,653,179

 

مراحل سرمایه‌گذاری

 

سرمایه‌گذاری در این صندوق از طریق مرکز سرمایه‌گذاری آنلاین لوتوس فراهم است. سرمایه‌گذاران باید پس‌از ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه سجام، کد ملی خود را در پرتال تامین سرمایه لوتوس وارد کرده و پس از وارد کردن کد تاییدی سجام، کد کاربری و رمز عبور پرتال لوتوس را از طریق پیامک دریافت کنند. مراحل سرمایه‌گذاری در صندوق زرین پارسیان به شرح زیر است: 

 

مراحل صدور (سرمایه گذاری آنلاین)

صدور واحدهای سرمایه‌گذاری به نرخ روزِ کاری بعد از ارائه درخواست، تأیید و انجام می‌شود. مبالغ تتمه صدور، 2 روزِ کاری بعد از ارائه درخواست (بعد از ساعت 14) به حساب سرمایه‌گذار واریز می­‌شود. 

 

مراحل ابطال (برداشت وجه آنلاین)

*ابطال واحدهای سرمایه گذاری با نرخ روزِ کاری بعد از ارائه درخواست پرداخت می‌شود.

 

 
دریافت گواهی سرمایه‌گذاری

در صورتی که سرمایه‌گذار نیاز به دریافت گواهی سرمایه‌گذاری داشته باشد، می‌تواند دو روز کاری بعد از ثبت درخواست صدور/ابطال (ساعت 15 به بعد) از طریق پرتال تامین سرمایه لوتوس و در قسمت داشبورد (چاپ گواهی) نسبت به دریافت گواهی خود اقدام کند.

 

ساعات کاری

ساعت ثبت درخواست در مرکز سرمایه‌گذاری آنلاین لوتوس برای صندوق زرین پارسیان به شرح جدول زیر است:

صدور از طریق شماره حساب 8 الی 16
صدور از طریق درگاه پرداخت 8 الی 14:30
ابطال  8 الی 16
پاسخگویی تلفنی 8 الی 16:30
ثبت تیکت 8 الی 24

 *با توجه به لزوم تغییر ساعت کاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری پرتال لوتوس در برخی مواقع و بسته به ضرورت شرایط، جهت اطلاع از ساعات کاری به اطلاعیه‌های پرتال مراجعه فرمایید. 

 

روز کاری

روزهای شنبه تا چهارشنبه غیر تعطیل به عنوان روز کاری صندوق زرین پارسیان محسوب می‌شود. بنابراین در صندوق زرین پارسیان پنج‌شنبه‌ها و روزهای تعطیل، روزِ کاری صندوق محسوب نمی‌شود.

 

کارمزد ابطال 

از آنجا که سرمایه‌گذاری در صندوق سهامی باید با دید بلندمدت صورت گیرد تا امکان کسب بازدهی مناسب فراهم باشد، به منظور پرهیز از معاملات هیجانی در صندوق، برای ابطالِ زودهنگام در این صندوق کارمزد در نظر گرفته شده است به این ترتیب که چنانچه سرمایه‌گذار قبل از 60 روز از تاریخ شروع سرمایه‌گذاری، اقدام به ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری خود کند به آن کارمزد تعلق خواهد گرفت.  

کارمزد ابطال واحدهای صندوق به صورت زیر است:  

بخش متغیر کارمزدهای ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری ٣ % قیمت ابطال  از تاریخ صدور تا ٣٠ روز
٢ % قیمت ابطال بین ٣٠ تا ٦٠ روز از تاریخ صدور

  *تاريخ صدور به معنی تاريخ تأييدِ صدور است بنابراين يك روز كاری بعد از ثبت درخواست و واريز وجه، تاريخ صدور شماست.

 

تاریخچه افزایش سقف صندوق

مزایای صندوق

 

 • متنوع‌سازی دارایی‌ها و برخورداری از مدیریت حرفه‌ای
 • عدم وجود کارمزد صدور
 • معاف از مالیات
 • دارای نظارت مستمر سازمان بورس و اوراق بهادار
 • نقدشوندگی بالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن

اشتراک با دوستان

اگر پرسشی دارید،تردید نکنید

با ما در ارتباط باشید

 • تلفن
  شماره اختصاصی مرکز ارتباط با مشتریان صندوق های سرمایه گذاری : 8656 021
  تماس با تامین سرمایه لوتوس پارسیان : 91078656 021
 • پست الکترونیک
  info@lotusib.ir